Sl No. Name of the Teacher Father’s Name Designation Date of birth Academic Qualification Specialization at Bachelor & Master level Professional Qualification Teaching Experience Class Assigned Date of Appointment Trained or Untrained Details of Training Qualification
1 Sr. Alexia Beck Jerome Beck Principal M.A. English Bed (JTET) 11 Years 01/04/2016 M.A. B.Ed
2 Sr. Sujata Kujur Policarp Kujur Vice – Principal M.A. Botany B.Ed 01/04/2016 M.A B.Ed
3 Mr. Rajesh Hembrom Taharam Hembrom PGT 05/06/1984 M.Sc. Chemistry B.Ed(JTET) VI – X 04/012019 Trained M.Sc.
4 Mr. Chandan Toppo Mangleshwar Toppo TGT 20/01/1984 M.A History B.Ed.(CTET) VI – X 01/04/2016 Trained M.A
5 Mr. Kshitiz Raj Awadhesh Mahto TGT 15/02/1990 M.Sc. Bed Maths B.Ed.(CTET) VI – X 01/04/2016 Trained M.Sc.Bed
6 Mr. Manthangi  Kranthi Kumar Devabhixam TGT 01/05/1986 M.A. Bed English B. Ed (JTET) VI – X 31/03/2020 Trained M.A. Bed
7 Mrs. Anna M. Baxla Late James Baxla PGT 24/11/1991 M.A. Hindi B.Ed (JTET) VI – X 01/04/2017    Trained M.A.
8 Mr. Rajesh Ekka Patras Ekka TGT 04/04/1981 B.A Pol. Sc. B.Ed (JTET) VI – X 20/06/2017 Trained B.A
9 Mr. Boniface Ekka Vijay Ekka PRT 15/02/1989 B.A D.El.Ed I – V 01/04/2014 Trained B.A
10 Mr. Sunil P. Tigga Robert Tigga  TGT 08/11/1982 B.A History B.Ed (CTET) V – VIII 01/04/2017 Trained B.Ed (CTET)
11 Mr. Sushil Minj Jhurndu Minj TGT 08/09/1976 M.A B.Ed III – VI 01/04/2011 Trained M.A. Bed
12 Mr. Sukomal Sen Gupta Gour Sen Gupta TGT 06/08/1989 B.C.A Computer D.El.Ed VI – X 01/04/2017 Trained B.C.A
13 Mr. Ashok Oraon Late Buddhev Oraon PTI 08/04/1993 B.A PTI B.P. Ed I – X 10/07/2017 Trained B.P. Ed
14 Mrs. Mariam Minj Aloies Minz PRT 09/05/1977 M.A History Bed Nursery 08/02/2015 Trained M.A
15 Miss Salma Praween Late MD. Idrish Ansari PRT 17/05/1990 B.A English B. Ed Prep 01/07/2016 Trained B.A
16 Mrs. Soni Khalkho Paradish Khalkho PRT 15-11-1978 B.com D.El.Ed K.G 07/06/2016 Trained B.Com
17 Miss Rohita Minj Anthony Minj PRT 02/12/1986 M.A D.El.Ed I – IV 01/05/2014 Trained M.A
18 Mrs. Prafulit Ekka Fulgence Ekka PRT 29/10/1979 B.A D.El.Ed 01/07/2017 Trained B.A
19 Anna Ekka Benjamin Ekka PRT 23/06/1993 Inter D.El.Ed I – IV 01/07/2017 Trained Inter
20 Kumud Topno Martin Topno Librarian 11/02/1989 B.B.A M.LISE 17/07/2017 Trained B.B.A
21 Anima Runda Sudhir Runda PRT 10/10/1978 B.A B. Ed K.G 16/04/2018 Trained B.A
22 Usha Ekka Patras Ekka NTT 13/05/1985 Inter Monastery I – III 01/05/2018 Trained Inter
23 Noel Toppo Cyril Toppo PRT 10/10/1988 B.A D.El.Ed IV –VIII 13/06/2018 Trained B.A
24 Celin Lakra Xavier Lakra PRT 03/08/1988 B.A History B.Ed I – V 31/03/2020 Trained B.A
25 Saras Saroj Lievens Regius Kishor Xalxo 23/07/1982 M.A Nursery 25/06/2018 Trained
26 Teresa Dungdung Alexious Dungdung PRT 10/05/1982 Inter D.El.Ed I – V 02/03/2020 Trained Inter
27 Rajan Antony  Ekka Joachim Ekka PRT 18/01/1988 B.A. English B.Ed III-V 01/04/2019
28 Anil Tej Prakash Malwa Arun Malwa PRT 22/12/1994 I.Com D.El.Ed III – VI 01/04/2019 Trained
29 Anita Kujur Theodore Kujur PRT 23/05/1983 B.A. History B.Ed III-VI 01/04/2019 Trained
30 Sosan Pratima Guria PRT 21/10/1991 Inter D.El.Ed IV-VII 01/04/2019 Trained
31 Mary Nirmala Lakra Lt. Suku Joseph Lakra PRT 27/05/1986 Hindi B.Ed IV-VI 01/04/2019 Trained
32 Mr. Deepak Gope PTI B.P. Ed 01/04/2016 Trained
33 Amit Sanatan Minj Jeevan Minj PRT 25/08/1990 B.A. Computer V-VIII 31/03/2020 Trained
34 Sitaram Pathak Gauri Shankar Pathak TGT 06/12/1992 M.Sc. Maths B.Ed VI-X 31/03/2020 Trained
35 Neelam Toppo  PRT 20/06/1972 KG 01/04/2019 Trained
36 Ankit Melwin Tete Accountant 29/01/1991 01/04/2019
37 Anupa Lakra Accountant 29/08/1994 Secretariat 01/04/2019
38 Ashish Kujur PRT 30/06/1996 Inter Computer D.El.Ed 01/10/2018